Надихаючі історії про непохитність українського духу
Як писати про втрату з повагою та чуйністю
Журналісти часто стикаються з непростими завданнями, коли потрібно висвітлити темы втрати та горя. Однак це також можливість показати силу людського духу та надихнути аудиторію.
Минулого тижня Громадська організація “Бути” спільно з Національною спілкою журналістів України провела онлайн-тренінг “Як писати про втрату”. Захід був присвячений тому, як етично та чуйно висвітлювати ці делікатні теми, зберігаючи гідність та приватність людей, які переживають складні життєві випробування.
Спікерками виступили досвідчені журналісти, які поділилися своїми напрацюваннями в цій сфері:
- Тетяна Трощинська, лауреатка Премії імені Георгія Ґонґадзе, розповіла про створення свого надихаючого подкасту “Любов не минає”, в якому вона розмовляє з людьми, що пережили важкі втрати.
- Ганна Черненко, воєнна журналістка 24 каналу, поділилася практичними порадами щодо підготовки до інтерв’ю з людиною у стані горя.
- Крістіна Бут, голова ГО “Бути”, наголосила на важливості збереження гідності та поваги до приватності героїв матеріалів.
“Найголовніше – це не нав’язувати своє бачення, а дати можливість людям самим розповісти свої історії”, – підкреслила Крістіна Бут.
Ірина Виртосу, журналістка та комунікаційна директорка ГО “Бути”, доповнила, що емпатія та чуйність мають бути наріжними каменями у спілкуванні з героями матеріалів про втрату.
Учасники та учасниці тренінгу мали можливість обговорити конкретні кейси та почерпнути натхнення від прикладів чуйного та етичного висвітлення важких життєвих подій. Ці історії про силу духу та непохитність українського характеру стали джерелом натхнення для всіх присутніх.
Адже навіть у найтемніші часи українці демонструють незламність, здатність протистояти труднощам та черпати сили у власній культурі та традиціях. Саме такі історії про мужність та стійкість українського народу варто висвітлювати, щоб надихати інших та підкреслювати непереможність нашого духу.