Пошук цінного серед хаосуБета-версія

Програма “Export Consultants Mastery”: Підвищення експортного потенціалу українських підприємств

Програма “Export Consultants Mastery” підготувала 57 ЄС-сертифікованих експортних консультантів для підвищення експортного потенціалу українських підприємств. Ця ініціатива, розроблена Visionest Institute, поєднує 33-річний досвід компанії з нагальними потребами українського бізнесу у виході на міжнародні ринки.

“Export Consultants Mastery” – це продовження успішної серії програм Train the Trainers від Visionest Institute, яка за два роки підготувала 120 висококваліфікованих консультантів. Програма увійшла до десятки інноваційних освітніх ініціатив за версією європейської премії ETF Innovative Training & Learning Award 2022. 75% випускників попередніх програм вже отримують додатковий дохід від надання послуг з експортного консультування.

Спонсорство та партнерство

Реалізація програми стала можливою завдяки фінансовій підтримці:

  • Офісу Координатора програм допомоги США в Європі та Євразії Державного департаменту США
  • Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV)

Співпраця з Офісом з розвитку підприємництва та експорту в рамках національного проєкту Дія.Бізнес також сприяла успіху ініціативи.

“Ця історія почалася у 2019 році після нашого Експортного туру по Україні, де ми зустріли багато компаній, які хотіли дізнатися більше про експорт,” – розповідає Ану-Малл Нааріц, генеральна директорка Visionest Institute. “Нам потрібно навчити експортних консультантів, які могли б примножувати знання з експорту.”

Значення програми

Програма залучила 60 найкращих спеціалістів з 300 кандидатів, 47% з яких мали понад п’ять років досвіду в експортній діяльності. Учасники представляли:

  • Державний сектор (30%)
  • Приватний сектор (70%)

Це створило унікальну платформу для обміну досвідом. Навчання проводилось за сімома модулями під керівництвом міжнародних тренерів з Великобританії, Німеччини, Фінляндії та Естонії, охоплюючи широкий спектр тем:

  • Дослідження ринку
  • Використання ШІ в експортній діяльності

Ірина Зеленіна, CEO Центру підтримки експорту та президентка ГС “Український експортний альянс”, відзначає:

“За дев’ять місяців ви маєте час пропрацювати себе, попрацювати з командами та отримати не лише знання, а й перейняти досвід інших.”

Практичні результати

Практична спрямованість програми дозволила 70 українським МСП отримати безоплатні консультації від учасників. Результати співпраці:

  • 95% компаній залишились задоволені співпрацею
  • 100% визнали отримані звіти корисними

Результати опитування показали значне зростання експертизи учасників:

  • Середні оцінки за експортні навички зросли з 5,8 до 8,9
  • Оцінки за консалтингові – з 6,6 до 9,1 (за 10-бальною шкалою)

19 учасників планують заснувати власні консалтингові компанії, а 17 – співпрацювати з колегами.

Ану-Малл Нааріц підсумовує:

“Наші міжнародні тренери ставили собі за мету, щоб кожна команда, яка бере участь у програмі, вивчила кожний модуль так само добре, як і вони, і наші випускники це зробили.”

Я пишаюся бути українкою, тому що такі ініціативи, як “Export Consultants Mastery,” демонструють нашу здатність розвивати експортний потенціал навіть у складних умовах, готуючи висококваліфікованих фахівців для підтримки українського бізнесу на міжнародній арені.

Leave A Reply