Українські Воїни Рятують Унікальну Культурну Спадщину: Тисячолітня Статуя Половецького Воїна Знайшла Притулок у Музеї
У вирі військових операцій на сході України українські захисники продовжують не лише боронити рідну землю, але й зберігати її багатющу культурну спадщину. Нещодавно військовослужбовці 3-ї окремої штурмової бригади здійснили справжній подвиг, врятувавши унікальний історичний артефакт – кам’яну статую половецького воїна XII століття.
Ця неймовірна знахідка була евакуйована з-під Покровська, де постійно нависала загроза російських обстрілів. Незважаючи на складні умови та близькість лінії фронту, українські воїни діяли швидко та професійно.
“Приїхало нас п’ятеро людей, ще по дорозі назбирали, але того всього було замало. Тут і корінь 70 сантиметрів, і статуя виявилась важкенька,” – розповідає молодший сержант Хорунжої служби 3-ї ОШБр Ігор.
Історик та військовий Олександр Алфьоров підтвердив, що врятована статуя дійсно зображує половецького воїна.
“Він тримає в руках чашу, у нього є високі чоботи. Тут є система ременів, він в шоломі,” – зазначив експерт.
Такі кам’яні фігури зазвичай встановлювали на курганах перед могилами воїнів і вважалися оберегами регіону.
Важливість Знахідки
Важливість цієї знахідки важко переоцінити. За словами військовослужбовця з позивним Аніматор, подібних статуй в Україні залишилося небагато, оскільки велика частина з них була вивезена до Російської Федерації.
“Для мене це надважливо, тому що це наша спадщина, і ми розуміємо що в разі втрати таких об’єктів її не відновити,” – підкреслив він.
На жаль, війна завдала значної шкоди культурній спадщині Донеччини. Аліна Певна, керівниця Управління культури та туризму Донецької ОВА, повідомила, що російська армія знищила понад 150 об’єктів культурної спадщини області.
“Дуже швидко захопили територію між Маріуполем та Донецьком і там залишилось 12 кам’яних баб. На жаль, так трапилося, але зберігаємо все, що можна зберегти саме завдяки нашим захисникам,” – зазначила вона.
Врятована статуя половецького воїна тепер знайшла безпечний притулок у Дніпропетровському національному історичному музеї, де вона стане цінним експонатом, що свідчить про багатющу історію нашої землі.
Вплив та Спадщина
Порятунок цієї тисячолітньої статуї є яскравим прикладом того, як українські військові не лише захищають територіальну цілісність країни, але й зберігають її культурну ідентичність. Ця подія демонструє глибоке розуміння важливості історичної спадщини для майбутніх поколінь.
Дії українських воїнів викликають захоплення та повагу, адже вони ризикують життям не лише заради захисту людей, але й заради збереження культурних цінностей. Це свідчить про високий рівень свідомості та відданості своїй країні.
Врятована статуя стане символом незламності українського духу та нагадуванням про багатовікову історію нашої землі. вона надихатиме відвідувачів музею на глибше вивчення історії та культури України, зміцнюючи національну самосвідомість.
“Кожен врятований артефакт – це збережена частинка нашої історії, яка допомагає нам краще розуміти, хто ми є і звідки прийшли,” – зазначив один із музейних працівників.
У майбутньому планується створення спеціальної експозиції, присвяченої врятованим культурним цінностям, яка стане живим свідченням героїзму українських захисників та важливості збереження культурної спадщини навіть у найскладніші часи.
За матеріалами Суспільне Дніпро.