Світова прем’єра Симфонії Незламності в Львівському органному залі
Світова прем’єра Симфонії Незламності сучасного українського композитора Олега Безбородька відбулася у Львівському органному залі. Твір, написаний на замовлення Органного залу, виконав симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії під керівництвом Івана Остаповича.
У неділю, 25 серпня, Львівський органний зал став свідком історичної події – світової прем’єри Симфонії Незламності. Цей масштабний твір створив один із найвідоміших сучасних українських композиторів Олег Безбородько на замовлення Органного залу. Виконання доручили симфонічному оркестру Луганської обласної філармонії під дириґуванням Івана Остаповича.
Зал був переповнений, серед глядачів можна було помітити багатьох відомих львів’ян, включаючи:
- Мера міста Андрія Садового з дружиною
- Очільника Львівської військової адміністрації Максима Козицького
- Почесного консула Канади в Україні Оксану-Анастасію Вінницьку-Юсипович
Симфонія Незламності складається з п’яти частин, кожна з яких має свою виразну назву: “Мрія”, “Пошесть”, “Попіл”, “Воля” і “Птах”. Композитор майстерно використав різноманітні музичні прийоми та техніки, щоб передати емоції та образи, пов’язані з незламністю українського народу.
За інформацією ZAXID.NET, після завершення виконання зал вибухнув оваціями, які тривали кілька хвилин. Глядачі високо оцінили як сам твір, так і майстерність оркестру та дириґента.
Олег Безбородько – видатний український композитор і піаніст. Він відомий своїми масштабними симфонічними творами та камерною музикою, які часто відображають актуальні події сучасності. Безбородько є лауреатом численних міжнародних конкурсів, його твори виконуються на престижних музичних фестивалях по всьому світу. Композитор також активно займається педагогічною діяльністю, викладаючи в Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського. Його творчий стиль характеризується емоційністю, глибокою виразністю та вмілим поєднанням традиційних і сучасних музичних технік.
Ця подія є важливим внеском у культуру України, адже вона демонструє високий рівень сучасної української академічної музики та її здатність відгукуватися на актуальні суспільні події, зберігаючи при цьому глибокий художній зміст.