Україна піднялася на 46 місце у Global Startup Ecosystem Index 2024
Україна піднялася на 46 місце у Global Startup Ecosystem Index 2024, увійшовши до ТОП-10 країн Східної Європи за розвитком стартап-екосистеми. Це друге поспіль зростання після різкого спаду у 2022 році, що демонструє стійкість та потенціал українського інноваційного сектору навіть в умовах війни.
Згідно з оновленим рейтингом від дослідницького центру StartupBlink, Україна покращила свої позиції на 3 пункти порівняно з минулим роком. У рейтингу представлено понад 150 000 стартапів з більш ніж 1000 міст та 100 країн світу. Українська екосистема налічує 633 технологічні компанії, дві з яких досягли статусу “єдинорога” з оцінкою понад 1 мільярд доларів США.
Київ – головний інноваційний центр
Київ залишається головним інноваційним центром країни, набравши 75 балів, що в 11 разів перевищує показник Львова – другої за значимістю стартап-екосистеми України. Загалом шість українських міст увійшли до топ-1000 глобального рейтингу.
У своєму звіті StartupBlink відзначає: “Головним джерелом успіху України в стартап-індустрії є талант розробників, який прагнуть бачити у своїй команді багато світових компаній. А головним викликом, парадоксально, є надзвичайна підтримка інших європейських країн, яка дозволяє українцям покидати країну та проживати закордоном. Безумовно, ця допомога надзвичайно важлива під час повномасштабної війни…”
Війна стимулювала розвиток галузей, пов’язаних з безпекою. Український Фонд Стартапів активно підтримує проєкти, які можуть бути використані під час війни та для післявоєнної модернізації, зокрема в рамках програми Rebuilding Ukraine проєкту Seeds of Bravery.
Міжнародна підтримка українських стартапів
Міжнародна спільнота також демонструє солідарність з українськими інноваторами:
- Google запустив Фонд підтримки України.
- Європейський Союз вперше включив цільову підтримку для України у свою Програму досліджень та інновацій Horizon Europe.
- Американська компанія Network VC створила Спеціальний Венчурний Фонд та Програму підтримки українських стартапів.
Пишаємося бути українцями, адже навіть у найскладніші часи наша країна демонструє неймовірний потенціал та здатність до інновацій, що визнається на міжнародному рівні. Це досягнення є свідченням resilience українських підприємців та важливим кроком до відбудови та модернізації нашої економіки.