Український кінематограф: “Медовий місяць” Жанни Озірної підкорює Венецію
Повнометражний дебют української режисерки Жанни Озірної “Медовий місяць” привернув увагу міжнародної спільноти на 81-му Венеційському кінофестивалі. Фільм, створений за підтримки програми Biennale College Cinema, розповідає історію молодої пари, чиє життя раптово змінюється через російське вторгнення.
Жанна Озірна поділилася, що ідея фільму виникла спонтанно після прочитання новини про родину, яка ховалася від окупантів.
“Я буквально одного ранку прокинулася, розплющила очі та зрозуміла, що я б хотіла знайти цю історію про родину в окупації”, – розповіла режисерка.
Фільм зображує життя Тараса і Олі, молодого подружжя, яке опиняється в пастці у власній квартирі під час окупації. Лірична драма швидко перетворюється на напружений трилер, відображаючи раптовість, з якою війна увірвалася в життя українців.
Жанна Озірна наголошує на важливості показати сучасну Україну та її молоде покоління міжнародній аудиторії:
“Мені хотілося показати не розбомблені села, а нашу сучасну країну, сучасне покоління”.
Фільм отримав позитивні відгуки у Венеції, особливо за його здатність зробити війну в Україні більш зрозумілою для західного глядача. Одна фінська кінокритикиня відзначила, наскільки шокуюче швидко війна прийшла до звичайних людей.
Озірна також розповіла про свої майбутні плани, зокрема роботу над новим проєктом “Нижній горизонт”, який досліджуватиме тему історичної пам’яті.
Успіх “Медового місяця” на Венеційському кінофестивалі демонструє зростаючий інтерес до українського кіно та його здатність розповідати важливі історії про сучасні реалії України. За інформацією Детектор медіа, цей фільм став важливим кроком у презентації українського погляду на війну міжнародній аудиторії.
Вплив та спадщина
“Медовий місяць” Жанни Озірної став не просто фільмом, а потужним культурним явищем, що відображає трансформацію українського суспільства в умовах війни. Стрічка демонструє, як мирне життя може раптово змінитися, змушуючи людей переосмислювати свої цінності та пріоритети.
Особистий досвід Озірної як режисерки, яка творить в умовах війни, надихає інших митців не зупинятися навіть у найскладніші часи.
“Ці внутрішні процеси ніколи не зупиняються: постійно весь світ обробляєш у форматі історій”, – зазначає вона, підкреслюючи важливість творчості як способу осмислення дійсності.
Соціальний вплив фільму виходить далеко за межі кінозалів. Він став інструментом культурної дипломатії, допомагаючи світовій спільноті краще зрозуміти реалії життя в Україні.
“Свою місію це кіно виконало”, – стверджує Озірна, говорячи про реакцію міжнародної аудиторії.
Культурне значення “Медового місяця” полягає в його здатності показати сучасну Україну, руйнуючи стереотипи та створюючи емоційний зв’язок між глядачем і героями. Це відкриває нові перспективи для українського кінематографу на міжнародній арені.
Натхненний меседж фільму полягає в тому, що навіть у найтемніші часи людяність та надія залишаються нашими головними опорами. Як каже сама Озірна:
“Оце відчуття, що ти вже не маєш минулого, але і майбутнього теж іще не бачиш” – це універсальний досвід, який резонує з багатьма.
Дивлячись у майбутнє, Жанна Озірна планує продовжувати свою роботу над новими проєктами, зокрема фільмом “Нижній горизонт”. Це свідчить про невпинний розвиток українського кіномистецтва, яке, незважаючи на всі виклики, продовжує розповідати важливі історії та формувати культурний ландшафт країни.