Анастасія Фалілеєва презентує анімаційний фільм “Я померла в Ірпені”
Анастасія Фалілеєва створила анімаційний фільм “Я померла в Ірпені”, який розповідає про її особистий досвід під час окупації міста та насильство у стосунках. Фільм виконаний у техніці малювання вугіллям і став для авторки терапевтичним проєктом.
За інформацією Суспільне Культура, Анастасія Фалілеєва розповіла про створення свого анімаційного фільму. Режисерка поділилася, що спочатку планувала зібрати вугілля на попелищі свого будинку в Ірпені, куди влучила ворожа міна, але врешті вирішила використати звичайне вугілля з магазину художніх матеріалів. Фалілеєва зазначила, що вугілля як матеріал символізує крихкість спогадів про той період.
Авторка підкреслила, що змінила початкову концепцію фільму, зосередившись на власних почуттях та досвіді насильства у стосунках під час окупації:
“Спочатку я була дуже акуратна щодо свого досвіду у фільмі. Відчувала так, ніби я не знаю, хто винен, і навіть, що я сама винна у тому, що відбувалося”.
Вона також наголосила, що створення фільму мало для неї терапевтичний ефект.
У фільмі використано багато метафоричних образів, які відображають:
- зраду
- насильство у стосунках
Наприклад, розбита чашка символізує складні стосунки з колишнім партнером та його родиною. Фалілеєва наголосила, що всі образи у фільмі базуються на реальних подіях та предметах.
Режисерка також розповіла про процес створення фільму та співпрацю з продюсером Мартіном Вандасом, з яким познайомилася на кінофорумі в Польщі. Вона відзначила професіоналізм команди та їхній інтерес до українського кіно.
Анастасія Фалілеєва – українська режисерка анімаційного кіно та ілюстраторка. Вона закінчила Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого за спеціальністю “Режисура анімаційного фільму”. Її попередні роботи включають:
- “Шість причин не зустрічатись із художником” (2017)
- “Як розвеселити самотність” (2020)
Ці фільми були відзначені на міжнародних фестивалях. Фалілеєва також працювала над створенням анімаційних фрагментів для документальних фільмів та рекламних роликів. Її творчий стиль характеризується експериментами з різними техніками анімації та глибоким зануренням у психологічні теми.
Цей проєкт має велике значення для культурного розвитку України, оскільки він відверто висвітлює важливі соціальні проблеми, такі як домашнє насильство, через призму воєнного досвіду, сприяючи суспільному діалогу та підвищенню обізнаності про ці питання.
Джерело: Суспільне Культура