Пошук цінного серед хаосуБета-версія

Українці з радістю відзначають Преображення Господнє, або Яблучний Спас

Цього року православні та греко-католики України урочисто святкуватимуть одне з найбільших дванадесятих свят – Преображення Господнє, відоме також як Яблучний Спас. Це свято має глибоке історичне коріння та багаті народні традиції, які все ще шанують сучасні українці.

Відповідно до біблійного переказу, Преображення Господнє сталося на горі Голгофі, коли Ісус Христос, молячись разом із учнями Петром, Яковом та Іваном, раптово озарився небесним світлом, а його одяг сяяв білизною. Згодом з неба пролунав голос, що назвав Ісуса улюбленим Сином Божим. Після цього чуда Ісус наказав учням назбирати яблук і освятити їх.

Яблучний Спас – це не лише суто релігійне свято, а й давнє язичницьке свято, пов’язане зі зміною пір року. Наші предки відзначали цей період, коли літо поступово перетворюється на осінь, і в їжу вперше вживали яблука нового врожаю. Ці традиції міцно вкоренилися в українській культурі.

Зараз українці дотримуються багатьох звичаїв Яблучного Спаса. Вони приходять до церков з кошиками, наповненими:

  • яблуками
  • грушами
  • сливами
  • виноградом
  • медом
  • іншими плодами

Ці дари приносяться для освячення. Після служби освяченими дарами пригощають друзів, родину та нужденних. У цей день заборонено влаштовувати гучні гуляння та сварки; також традиційно не проводили весіль.

Українці з гордістю зберігають і передають наступним поколінням ці прекрасні традиції, адже вони є невіддільною частиною нашої культурної спадщини. Яблучний Спас – це свято, що об’єднує українців у їхній вірі, історії та любові до рідної землі.

Comments are closed.